TRZECI DZIEŃ DNI OTWARTYCH

W dniu 20.03.2024 r. odwiedziły nas kolejne dzieci, tym razem z klasy II B ze Szkoły Podstawowej w Gromadce oraz 5 -6 latki ze Szkoły Podstawowej w Modle. Nasz Zakład chętnie przyjmuje wycieczki, podczas których zdradza tajniki funkcjonowania Stacji Uzdatniania oraz oczyszczalni ścieków w Gromadce. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z procesem uzdatniania wody oraz technologią oczyszczania ścieków. Z zaskoczeniem patrzyły na różnicę w wyglądzie i zapachu pomiędzy ściekami, które wpływają do oczyszczalni, a ściekami oczyszczonymi, które ją opuszczają.

W ramach kampanii ekologicznej tego dnia dzieci uczestniczyły w akcji pod tytułem „Toaleta to nie śmietnik”. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest przemyślane korzystanie z urządzeń sanitarnych w naszych domach. Chcemy, by wiedziały, jakie są skutki wrzucania do toalety przedmiotów, które nie powinny do niej trafić. Wrzucanie do urządzeń sanitarnych przykładowo resztek jedzenia, wacików, chusteczek nawilżanych, włosów ze szczotki, leków, patyczków do uszu wpływa na stan kanalizacji i powoduje jej awarie. Pracownicy ZWKiO codzienne wyciągają kilka taczek śmieci, które dodatkowo zwiększają koszty związane z oczyszczaniem ścieków.

Ponadto kontynuowaliśmy prowadzenie akcji: „Wodę kochamy więc ją oszczędzamy”.

Dziękujemy wychowawcom za przybycie i zapoznanie się wraz z dziećmi jak wygląda nasza codzienna praca. Czekamy na kolejne grupy zwiedzających.

Kierownik ZWKiO

Edyta Mioduszewska-Kidoń

KLASA II B ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GROMADCE

5 – 6 LATKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MODLE (PRZEDSZKOLE).