DZIEŃ CZWARTY DNI OTWARTYCH

To już czwarty dzień odwiedzają nas nasi mali mieszkańcy gminy. Ale u nas nigdy się nikt nie nudzi i każdy dzień przynosi coś nowego. Dzisiaj gościliśmy dzieci z klasy I B i III A ze Szkoły Podstawowej w Gromadce. Dzieci na własne oczy zobaczyły jak przebiega proces uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Ponadto starsi uczestnicy wycieczki, jako że jest to już ich druga wizyta u nas dodatkowo mieli możliwość zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy na oczyszczalni i w zbiornikach zamkniętych oraz mogli zobaczyć jak nasz nowy pojazd typu WUKO czyści kanalizację.

Kontynuowaliśmy w ramach kampanii edukacyjnej promowanie postaw  ekologicznych odnoszących się do oszczędzania wody oraz realizowaliśmy kampanię pt.” Toaleta to nie śmietnik”.

Światowy Dzień Wody okazał się także świetną okazją, aby rozpocząć wspólne działania ZWKiO, GOKiB oraz basenu „Delfinek” przy Szkole Podstawowej w Gromadce. Zachęcamy do udziału w konkursach oraz do odwiedzin na basenie i obejrzenia wystawy na temat oszczędzania wody oraz pracy Zakładu wodno – kanalizacyjnego z Gromadki.

Dziękujemy wychowawcom za przybycie i zapoznanie się wraz z dziećmi jak wygląda nasza codzienna praca. Czekamy na kolejne grupy zwiedzających.

Kierownik ZWKiO

Edyta Mioduszewska-Kidoń

KLASA III A ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GROMADCE

KLASA I B ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GROMADCE