PIERWSZY DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH

Każdy z nas doskonale wie, że aby mieć dostęp do bieżącej wody, wystarczy odkręcić kurek w kranie. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak długą drogę przebywa woda zanim trafi do naszych domów. A jeszcze większą zagadką jest co się dzieje z brudną wodą, która odpływa z naszych domów.

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Wody Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczania w Gromadce od wczoraj (18.03.2024 r.) do piątku (22.03.2024 r.) otwarł swoje bramy dla zwiedzających. U nas każda zagadka związana z wodą i ściekami zostanie rozwiązana.

Dzieci, które nas wczoraj odwiedziły, z grupy 6 latków z Gminnego Przedszkola w Gromadce były bardzo zainteresowane tym, co u nas się dzieje. Przedszkolaki obejrzały urządzenia, które dostarczają oraz uzdatniają wodę  oraz  oglądały proces oczyszczalnia ścieków.

Dziękujemy wychowawcom przedszkola za przybycie i zapoznanie się wraz z dziećmi jak wygląda nasza codzienna praca. Tak utrwalona w praktyczny sposób wiedza, na pewno pozostawi trwały ślad w pamięci najmłodszego pokoleniu.

Czekamy na kolejne grupy zwiedzających.

Kierownik ZWKiO

Edyta Mioduszewska-Kidoń