Zakup fabrycznie nowego samochodu ciężarowego typu wywrotka

ZWKiO w Gromadce korzystając z dotacji celowej od gminy Gromadka zakupił fabrycznie nowy samochód ciężarowy typu wywrotka marki RENAULT D16 HIGHK z fabrycznie nową piaskarką firmy Dobrowolski o pojemności 6 m3 za łączną kwotę 562 326,23 zł. brutto.

Zakup nowego pojazdu wzbogacił naszą gminę o sprzęt wysokiej klasy, który pozwoli na znacznie szybsze i tańsze odśnieżanie dróg gminnych. Konstrukcja zakupionej ciężarówki pozwala na montaż piaskarki oraz zainstalowana płyta czołowa z przodu pojazdu umożliwia montaż pługu odśnieżającego do usuwania z jezdni śniegu i błota pośniegowego.

Nowy samochód został zaopatrzony w napęd na cztery koła oraz podwyższone zawieszenie aby sprostać wymaganiom pracy w terenie i bezawaryjnym dotarciu do trudnych miejsc na terenie gminy.
Takie rozwiązania znacznie poprawiają jakość i szybkość świadczonych usług nie tylko podczas zimowego utrzymania dróg.

Ponadto sprzęt ten będzie służył pracownikom ZWKiO w Gromadce do transportu kruszywa jak również do innych prac realizowanych na potrzeby gminy w ciągu całego roku i będzie wspomagał mocno wyeksploatowaną kilkunastoletnią flotę samochodów.